מצלמת גו פרו

אין זה סוד שאחד הגאדגטים האהובים ביותר כיום על לא מעט אנשים היא מצלמת גו פרו. מצלמה שמאפשרת לנו לצלם תוך כדי תנועה. מצלמה זו משרתת בעיקר רוכבי אופניים ואופנועים שמבקשים לצלם את עצמם בזמן רכיבה, בשיא האקטסרים, מה שנקרא, אך האמת היא שהמצלמה משרתת גם מטיילים רבים במסלולים שונים, עם זה מסלולי הליכה רגילים או מסלולי טיפוס. במקום להשתמש במצלמות כבדות או מצלמות שיש לאחוז בהן ביד, מצלמת גו פרו פותרת את הבעיה.

בשנים האחרונות יש ניסיונות לשכלל את מצלמה הגו פרו, בעיקר בשביל להפוך אותה להרבה יותר פשוטה לצילום ולאפשר לה להעניק לו יכולות צילום גבוהות יותר, כך אנחנו יכולים לספק תמונות וסרטונים ולפרסם אותם במקומות שונים. לא מעט אנשים, בעיקר רוכבי אופניים ואופנועים, משתמשים במצלמות גו פרו לשם פרסום סרטונים ותמונות באתרים שונים וכן ביוטיוב.

כאמור, כל הזמן יש ניסיונות לשכלל את המצלמות, הניסיונות מתמקדים במספר נקודות, כפי שנוכל לראות בהמשך, יש ניסיון לחזק את האחיזה של המצלמה, לחזק את כמות הזיכרון שיש למצלמה וכן, מן הסתם, לחזק את יכולות הצילום של המצלמה. חשוב להבהיר שכל חברה מנסה לשכלל את המצלמות שלה בהיבטים שונים מתוך כוונה למשוך לקוחות לרכוש את המוצר שלה, על כן, ייתכן ובכל מצלמה נראה נקודות חוזקה אחרות.

מה חדש בתחום של מצלמות גו פרו?

נתחיל בנקודה חשובה אך כזו שפחות מדברים עליה – האינטרנט. מאחר והסרטונים אמורים לעבור לרשת, ויש מי שרוצה להעביר אותם בזמן אמת ולא לחכות עד שהוא יגיע הביתה או למשרד לשם כך, אז חברות רבות מבקשות לחזק את הנקודה של חיבור לאינטרנט וכן של בלוטות'. בין היתר, מה שחדש במצלמות העכשוויות הוא, שהחיבור מהיר יותר בחמישים אחוז ממה שהיה בדגמים הישנים.

לגבי הצילום, אנחנו רואים מצלמות עם יכולות לייצר הרבה יותר פריימים בשנייה, כך למשל במקום 15 פריימים היום אנחנו מקבלים 30 פריימים בווידאו. האיכות של הפריימים יכול להגיע ל-4k. במידה ומבקשים לייצר תמונות באיכות יותר נמוכה אז היכולת לייצר פריימים היא הרבה יותר גבוהה ויכולה להגיע ל-50 בשנייה.

יכולת הצילום בסטילס גם השתפרה, ומגיעה כבר ל-12 מגה פיקסל ויש לציין שהמצלמות יכולות להגיע לעומקים מאוד משמעותיים במים, למי שצולל ומבקש לערוך צילומי עומק. כיום אפשר לצלם בעומק של 40 מטר. בנוסף המצלמות יכולות להתגבר על קשיי תאורה ולבצע צילומים מהירים בתנאים שונים.

עיצוב המצלמות השתנה גם הוא, הן הרבה יותר קלות, המסך שלהן מאפשר תצוגה נרחבת יותר ואפשרויות שונות לפעולה, בכך המצלמות עונות על הצרכים של צלמים חובבים ומקצועיים כאחד. אין ספק שהתחום של מצלמות גו פרו משתנה ומשתכלל ואנחנו יכולים לראות את זה בשורה של מצלמות חדשות שנמצאות בשוק.