הלוואה לשכירים

לא מעט שכירים נזקקים לקחת הלוואות. כולנו מכירים את הנתונים ויודעים את המספרים, רוב האזרחים לא גומרים את החודש ואם נופלת עליהם הוצאה גדולה, טיפול רפואי, לימודים, טיול, ועוד מגוון הוצאות שעלולות לגרום לבעיה כספית לא פשוטה. זו הסיבה ששכירים רבים נדרשים לקחת הלוואה.

יש לשכירים שני מסלולי הלוואות עיקריים, מסלול אחד הוא דרך הבנק שלהם, מסלול מסורתי ומוכר ומסלול אחר הוא דרך גופי מימון חוץ בנקאיים. מסלול זה הולך וגדל בשנים האחרונות ולו בגלל העובדה שהבנקים מקשים יותר ויותר על שכירים וכן על עצמאים לקבל הלוואות, בוודאי אם מדובר בהלוואת שנדרשות מיד.

כיום ברור לכל שעדיף לשכירים להשתמש בהלוואות דרך גופי מימון חוץ בנקאיים. יש לכך שורה של הסברים אותם נרצה להציג כעת. לפני כן רק נציין, שגם אם לוקחים הלוואה בגוף חוץ בנקאי, יש כמובן לבדוק את תנאי ההלוואה, מה בדיוק אנחנו נדרשים לעשות ומה אנחנו יכולים לקבל. אם לא נעשה זאת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו חותמים על הלוואה שלא מתאימה לצרכים שלנו ובתנאים פחות טובים עבורנו.

מדוע לא משתלם לקחת הלוואה דרך הבנק?

1. ראשית, הבנק מערים קשיים רבים על נטילת הלוואות בקרב שכירים שמתפרנסים במשכורות נמוכות, צחוק הגורל הוא, שאותם אנשים הם אלה שצריכים את הלוואות יותר מאשר מי שמרוויח משכורת גבוהה מהם. כלומר, הבנק במקום לעודד הלוואות בקרב מי שזקוק להן, מעדיף לתת אותן למי שלא צריך אותן.

2. ברגע שאנחנו מבקשים הלוואה מהבנק, הוא מבקש מאיתנו פירוט מלא של המשכורות שלנו ואמצעים כספיים אחרים שעומדים לרשותנו. זה עלול ליצור חשיפה מוגזמת של מצבנו הכספי לבנק, מה שעלול לשרת את הבנק בעתיד. גם אנחנו היינו רוצים לשמור על מניעת מידע מהבנק במובנים רבים.

3. הבנק דורש מאיתנו תנאים שונים שאנחנו לא בהכרח יכולים לעמוד בהם. בין היתר ביטחונות וערבויות. לפעמים אותם תנאים הם הבסיס להלוואה וזאת בזמן שאם היה לנו אותם, אז סביר להניח שלא היתה לנו בעיה כספית ולא היינו צריכים לקחת הלוואה.

4. לחץ. ההלוואות הבנקאיות הן לא דומות להלוואות של גופים חוץ בנקאיים, במובן הזה שהבנק לוחץ עלינו הרבה יותר להחזיר את ההלוואה, יתרה מזו, הבנק מקציב תקופת זמן קצרה יותר לנטילת הלוואה לעומת גופים חוץ בנקאיים רבים.

5. השפעה על חשבון הבנק. לעיתים נטילת הלוואה יכולה להשפיע על חשבון הבנק והאשראי שלנו. הקשר בין השניים הוא בעייתי ויכול להוות בסיס לפגיעה כלכלית קשה בנו.

אלו חלק מהסיבות מדוע עדיף לשכירים לא להשתמש באפשרות ליטול הלוואות דרך הבנק אלא רק דרך גופים חוץ בנקאיים שעומדים לרשותנו ומציעים לנו הלוואות בתנאים טובים.